KONST / Ramar / Ram 9133269
*
nr 913 3269
Ram
1800-tal, ramens innermått: 20x20
Utrop:
400 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 september 2014
kl 19:50:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 23:38:11
1
100 kr
20/9 08:17:32
2
150 kr
22/9 08:44:34
3
250 kr
22/9 16:40:43
4
400 kr
22/9 17:01:40
4
500 kr
22/9 17:45:39
5
450 kr
22/9 17:46:20
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:04
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:02
*
Ram
nr 913 3269
Ram
1800-tal, ramens innermått: 20x20
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 23:38:11 | 1 | 100 kr |
20/9 08:17:32 | 2 | 150 kr |
22/9 08:44:34 | 3 | 250 kr |
22/9 16:40:43 | 4 | 400 kr |
22/9 17:01:40 | 4 | 500 kr |
22/9 17:45:39 | 5 | 450 kr |
22/9 17:46:20 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:04 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:02